sobota, 14 kwietnia 2012

Uśmiech się!

Miałam dziś okazję gościć na pewnej zbiórce. Pozytywność, pozytywność, pozytywność milion razy. I niesamowita otwartość. Tego mi chyba brakowało.

W związku z tym, dzisiejszy odcinek poświęcimy temu, jak harcerze są POZYTYWNI. Bo bez wątpienia jest to prawdą i każdemu, kto się sprzeciwi, zacznę śmiać się w twarz. Nie wiem, czy istnieje inne miejsce, gdzie panuje taka atmosfera. Oczywiście to też zależy od środowiska, jednak trzeba przyznać, wszędzie da się to zauważyć. Te roześmiane gęby, dziwne, ale z mojej perspektywy pozytywne, zachowanie. Czasem 'normalnym' ludziom ciężko to zrozumieć, żeby zrozumieć, trzeba to poczuć. Dlatego bywają i tacy, którzy patrzą na nas z politowaniem. A dzieci z przerażeniem w oczach. Ale kto inny potrafi tak cieszyć się z czegokolwiek?

Pamiętam doskonale, jak na pewnym obozie biegaliśmy po deszczu tańcząc i śpiewając:


Chce mi się skakać, kiedy przypomnę sobie to i wiele innych szalonych rzeczy, jakie się działy. W tym tkwi sekret, żeby energię zużywać w taki właśnie pozytywny sposób. Bawimy się, bawimy się doskonale. W sumie każdy czasem lubi poczuć się jak takie duże dziecko i skakać po kałużach. (Nie wiem czemu tak się uczepiłam tego deszczowego motywu. Może dlatego, że nie ma bardziej pozytywnej rzeczy niż cieszyć się z tak błahej rzeczy jak deszcz. I na obozie najlepsza zabawa jest w deszczu!) A my lubimy czuć się jak dzieci i się tego nie wstydzimy. Potrafimy zarażać entuzjazmem, radością, jaka jest w nas - i to chyba jest to, co tak do nas przyciąga. 

Ty też przez kilka godzin w tygodniu możesz poczuć się jak dziecko. Nie mieć zahamowań i bawić się do woli. Bawić się bez alkoholu, czerpać radość z głębi serca i z tej głębokiej studni pełnej przyjaźni, jaką jest harcerstwo. 

A teraz idź, zrób coś pozytywnego, pokaż, że nie jesteś szarym nudnym człowieczkiem!

Z harcerskim pozdrowieniem 'Czuwaj!'
i pozdrowieniami dla 3 Średzkiej Drużyny Wędrowniczej 'Razem'

littlem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz